Ciekawe akcesoria klimatyzacyjne

Jeśli chcemy, aby praca klimatyzatora w pełni nas satysfakcjonowała, powinniśmy pomyśleć nie tylko o zakupie nowoczesnego urządzenia, ale również kilku akcesoriów dodatkowych. Jeśli mamy do czynienia z klimatyzatorem naściennym, najczęściej stosuje się w nim grawitacyjne odprowadzanie skroplin. Nie można jednak zapominać o tym, że rurka powinna być wprowadzona w sposób, który będzie jej gwarantował odpowiedni spadek. Takie podejście jest niezbędne, jeśli zależy nam na tym, aby skropliny swobodnie spływały z jednostki wewnętrznej. W systemie nie ma w takim układzie żadnego ciśnienia, spadek powinien być więc jak największy. Nie zawsze jest to możliwe, trudno więc dziwić się, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się pompki do skroplin. To właśnie one pozwalają na odprowadzanie wody, ta ostatnia może przy tym osiągać wysokość nawet dziesięciu metrów powyżej jednostki.

Nie można zapominać o tym, że kluczowe znaczenie ma nie tylko regularne czyszczenie, ale również serwisowanie klimatyzatorów. Jest to związane ze zmniejszenie przepływu wody, który w innych wypadkach wykonywałby i te czynności. Mniejsza średnica może też wpływać na to, że proces osadzania się nieczystości będzie znacznie łatwiejszy, a to, przy naszej niefrasobliwości, może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Każdy klimatyzator jest wyposażony w standardowe filtry powierza, okazuje się jednak, że ich działanie nie zawsze jest uważane za satysfakcjonujące.

Właśnie to sprawia, że dużą popularnością cieszą się również elementy dodatkowe przyczyniające się do tego, że powietrze, które oferuje nam wentylator będzie jeszcze lepiej oczyszczone. Filtry odpowiadają między innymi za jakość powietrza i przyczyniają się do tego, że dochodzi do usunięcia zarówno zanieczyszczeń, jak i bakterii. Dzięki temu sprzęt staje się bardziej bezpieczny dla zdrowia, a my nie musimy zmagać się z nieprzyjemnymi zapachami. Innym rozwiązaniem, które cieszy się dużym powodzeniem jest uniwersalny pilot do jednostki ułatwiający zarządzanie jej pracą oraz uchwyt przeznaczony do mocowania jednostki zewnętrznej. Ten ostatni ma szczególnie wiele zalet, umożliwia bowiem mocowanie jednostki zewnętrznej sprzętów. Coraz częściej pojawia się zresztą jako element stały, który można składać i przesuwać.

Autor

Alina Kuś

Manager firmy konserwującej klimatyzacje.