Klimatyzator: jaki wybrać?

Klimatyzatory przenośne

Przenośny klimatyzator to rozwiązanie niezwykle proste. Aby go zamontować, nie trzeba w ogóle uszkadzać ściany. Potrzebne jest tylko położone blisko okno, przez które za pomocą elastycznej rury wypompowywane jest gorące powietrze zalegające w mieszkaniu. Niestety, takie klimatyzatory nie są pozbawione wad. Są to urządzenia mało efektywne, w czasie pracy naprawdę bardzo hałasują. Do tego zajmują niemało miejsca.

Klimatyzatory typu Split

Składają się z jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Dostępne są w wersjach różniących się między sobą, jeśli chodzi o sposób montażu. Zdecydowana większość osób stawia na modele ścienne, które dostępne są w różnych kolorach oraz wzorach. Sprawia to, że klimatyzator można z powodzeniem umieścić nawet w salonie oraz sypialni. Nie trzeba przy tym obawiać się, że wpłynie on negatywnie na stronę estetyczną wnętrza.

Tradycyjnie klimatyzatory

Dostępne są w kolorze białym. Kupić można jednak również modele w kolorach metalicznych oraz takie, które wykończone zostały drewnem, chromem, a nawet lustrem. Wystarczy postawić na odpowiedni wzór, aby klimatyzator stał się doskonałą dekoracją. W pomieszczeniach, które są wysokie, najlepiej jest postawić na modele podsufitowe. Bardzo popularne są również modele podłogowe, które swoim wyglądem przypominają grzejnik. W pomieszczeniach, w których sufit jest podwieszany najlepiej jest postawić na klimatyzator kasetonowy, który wyposażony jest w jednostkę zewnętrzną. Montuje się ją najczęściej na balkonie, dachu lub elewacji.

Rodzaje dostępnych klimatyzatorów Multisplit

System ten pozwala na stworzenie zespołu klimatyzującego jednocześnie kilka pomieszczeń. Rozwiązanie to poleca się zwłaszcza wtedy, kiedy projektujemy dom i już na tym etapie rozważamy zamontowanie klimatyzacji.

Klimatyzatory kanałowe

Sprawiają, że zimne powietrze rozprowadzane jest właśnie za pomocą kanałów. Kończą się one anemostatami, które montuje się albo na ścianie, albo na suficie. Rozwiązanie jest jest najdroższe, ale zasługuje bez wątpienia na uwagę.

Kategorie: Wybór klimatyzacji ,

Autor

Alina Kuś

Manager firmy konserwującej klimatyzacje.